Architektura online

Blog tematyczny

Wesela w hotelu Witek

Wesela w hotelu Witek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przyjęcie weselne to znaczące wydarzenie, które musi pozostawić po sobie jedynie pozytywne refleksje. Należy je zaplanować w komfortowym miejscu, w którym można wyśmienicie się bawić. Sala musi być optymalna jeśli chodzi o wielkość, aby znalazło się miejsce na ustawienie ław i krzeseł i jednocześnie na parkiecie dla tańczących. Z pewnością wysoka jakość sali jest decydująca. Udekorowanie sali powinno być dokładnie opracowane, oświetlenie stonowane, ale odpowiednie do okazji. Wielu ludzi uszanuje ładne motywy kwiatowe. W sąsiedztwie sali weselnej musi być parking, na którym można pozostawić samochód. Sala powinna mieć boczne pomieszczenie, w którym można zmienić odzież, zostawić rzeczy, zrelaksować się przez kilka minut. Nie warto rezerwować zbyt małej sali, dlatego że zabawa może być nie udana, a wesele to w przeważającej części taniec i muzyk. Jeśli muzyka jest na żywo to koniecznie trzeba wydzielić przestrzeń dla zespołu muzycznego. Przy takim miejscu należy postawić wodę, z uwagi na to, że członkom zespołu często zasycha w gardle i muszą się orzeźwić wodą.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie może być duszna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji brak to należy zapewnić alternatywę w postaci otwierania sali i wpuszczania powietrza. Sala dobrze dotleniona to miejsce idealne, umożliwiające taneczne szaleństwo. Jeżeli jest mało tlenu to ludzie ogromnie się pocą, przeraźliwie się męczą i nie chcą się bawić. Podłoga nie powinna być za śliska, aby tańczący nie połamali nóg. W sali należy też zapewnić ciekawe dodatki – tak jak pisaliśmy powyżej – jednak nie nazbyt dokuczliwe – na przykład kompozycje z lilii lepiej sobie darować. Zapach tych kwiatów jest duszący oraz męczący. Nie sprawdzi się w ogóle, będzie natomiast sprawiał, że zaproszeni w krótkim czasie poczują się sfrustrowani.

Umiejscowienie sali

Lokalizacja sali jest ważna – w przypadku gdy dookoła budynku z salą weselną znajduje się park albo przestronny ogród to goście mają możliwość wyjść, zaczerpnąć świeżego powietrza, bez spięcia porozmawiać z innymi. W przypadku gdy lokal usytuowany jest przy hałaśliwej ulicy to zaproszeni nie będą cieszyć się z takiej lokalizacji. W sali nie wolno palić. W hotelu muszą być łazienki a najlepiej więcej niż dwie. Zabawy weselne bywają duże – na 50, 100 lub 200 osób. Takie przyjęcie weselne musi mieć należytą infrastrukturę oraz, a także zaplecze, w którym robione są dania lub są podgrzewane zamówione potrawy. To zaplecze musi być odpowiednio wietrzone, po to by zapachy z kuchni nie wdzierały się na salę weselną. Potrzebna jest także szatnia, w której można pozostawić rzeczy zaproszonych gości. Przydadzą się opakowania jednorazowe, po to aby można dać gościom na później jedzenie, jeżeli pozostaje po przyjęciu.
Zatem strategiczne przemyślenie jest ogromnie ważne. Wielkość sali, jej aranżacja a także umiejscowienie to zasadnicze elementy dla sukcesu planu pod nazwą wesele.
źródło: Wesela w hotelu Witek

Categories: Architektura

Comments are closed.

Wagi paletowe

Waga elektroniczna nierdzewna jest ogólnym narzędziem do wyeksploatowania również w ...

Biurko do pracy na s

Przedsiębiorstwa i firmy działające na aktualnym rynku nastawione są na ...

Narożnik na drewnia

Niezmiernie nieraz spotykamy się z sformułowaniem, że nie ma rzeczy ...

Usługi dźwigowe Wr

Konstruowanie domów, autostrad, osiedli - tego na każdym kroku można ...

Skup aut Bydgoszcz

Wystarczy jedynie jeden smartfon do firmy, abyśmy gratis wycenili pojazd ...